I am creative, dreamer and insane just a bit. I´m NOXYS! These pages are a reflection of what I create, what I do, so who I am!

Ahoj jmenuji se Edita, ale najdete mě jako Noxys…

Korálky se kutálí celým mým životem, ale aktivně se jim věnuji asi od roku 2011. Přičichla jsem i k jiným kreativním technikám, ale korálky mě uchvátily natolik, že jsem jim úplně propadla. Technikou, kterou tvořím je především háčkování s korálky a tuto techniku jsem se naučila před několika lety od kamarádky, která mi udělala „rychlokurz v autobuse“. Natolik mě tato technika uchvátila, že jsem jí úplně propadla. Kromě šperků se snažím občas něco nakreslit, háčkuji, experimentuji s polymerovými hmotami, občas nějaký linoryt, šití, cín a psaní. Své šperky zbožňuji a ráda je nosím, ale znáte to s tou kovářovou kobylou…

Od dob co umím držet nůžky a tužku, kreslím a píšu do bloků, sešitů a záznamníčků. Jako malá jsem jim říkala blbníčky a velký vliv na to měla moje maminka a její sestra, které mě v kreslení, vylepování a psaní podporovaly. Zůstalo mi to do dneška. 

K tomů jsem prošla Umělcovu cestu a proto píši každý den ranní stránky. A jako umělěc potřebuji nutně i skicák na nápady a notýsky na záznamy rychlých myšlenek. K tomu všemu postupem času přibyl i diář na plánování dnů a týdnů dopředu. Říkám si, že dokud mám co psát, tak budu psát a dokud píšu, jsem v pohodě. Psaní a háčkování je moje terapie! Kdo by potřeboval psychologa, když má sešit a háček. Je to levnější a stejně si vždycky musí člověk pomoci sám. Všechnu pravdu totiž hledej v zrcadle!
A jak vznikl nick Noxys ? Možná to má spojitost s Nyx (bohyní noci) nebo to má něco společného s jednotkou osvětlení (nox)?. Ale já si myslím, že to byl jen výkřik do tmy, který se uchytil... 

 

Obraz vydá za tisíc slov...