O mně ♥ 

I am creative, dreamer and insane just a bit. I´m NOXYS! These pages are a reflection of what I create, what I do, so who I am!

Ahoj jmenuji se Edita, ale najdete mě jako Noxys...

Korálky se kutálí celým mým životem, ale aktivně se jim věnuji asi od roku 2011. Přičichla jsem i k jiným kreativním technikám, ale korálky mě uchvátily natolik, že jsem jim úplně propadla. Technikou, kterou tvořím je především háčkování s korálky a tuto techniku jsem se naučila před několika lety od kamarádky, která mi udělala "rychlokurz v autobuse". Natolik mě tato technika uchvátila, že jsem jí úplně propadla. Kromě šperků se snažím občas něco nakreslit, háčkuji, experimentuji s polymerovými hmotami, občas nějaký linoryt, šití, cín a psaní. Své šperky zbožňuji a ráda je nosím, ale znáte to s tou kovářovou kobylou...

Od dob co umím držet nůžky a tužku, kreslím a píšu do bloků, sešitů a záznamníčků. Jako malá jsem jim říkala blbníčky a velký vliv na to měla moje maminka a její sestra, které mě v kreslení, vylepování a psaní podporovaly. Zůstalo mi to do dneška.

K tomů jsem prošla Umělcovu cestu a proto píši každý den ranní stránky. A jako umělěc potřebuji nutně i skicák na nápady a notýsky na záznamy rychlých myšlenek. K tomu všemu postupem času přibyl i diář na plánování dnů a týdnů dopředu. Říkám si, že dokud mám co psát, tak budu psát a dokud píšu, jsem v pohodě. Psaní a háčkování je moje terapie! Kdo by potřeboval psychologa, když má sešit a háček. Je to levnější a stejně si vždycky musí člověk pomoci sám. Všechnu pravdu totiž hledej v zrcadle!A jak vznikl nick Noxys ? Možná to má spojitost s Nyx (bohyní noci) nebo to má něco společného s jednotkou osvětlení (nox)?. Ale já si myslím, že to byl jen výkřik do tmy, který se uchytil...  

Mnoho let, přibližně 8let se snažím zaškatulkovat do nějaké definice či pojmu, ať už je to náboženství, víra, styl oblékání apod. Zjišťuji, že se můžu snažit sebevíc, ale z každého odvětví mi vyhovuje něco. Z každého si beru jen to, co rezonuje s mou duší a dotváří mou esenci. Jsem člověk jako každý a přeci jiný. Mám velmi kreativní, ale stresovou práci. Musím být stále ve střehu, stále při smyslech. Naučila jsem se koncentraci, ale také telepatii. Stále analyzuji, vyhodnocuji situace a musím uvažovat dopředu. Po osmihodinovém pracovním nasazení jsem mnohdy vyčerpaná. Asi si říkáte, co dělám za šílenou práci. Řídím a dávám pozor na pár desítek malých lidí, kteří mě sice nepotřebují, ale já potrebuji je. Jsem učitelkou v mateřské školce. Moje práce mě zformovala do téhle podoby. Hodně mi dala i přes to, že mi mnoho bere...Žiju se svým mužem a zatím máme jen dvě kočky a psa. Časem se naše chlupatá parta asi ještě zvětší, ale teď bych byla ráda, aby se rozrostla ta člověčí část.

Kolo roku se točí rychle a proto už jsme spolu s mužem deset let a z toho dva roky svoji. Za ty roky co žiju, se stále měním, za den změním mnohokrát svůj úhel pohledu a tisíckrát svou náladu. Moje nálady jsou od temně melancholických, zadumaných, přes plačtivé, neutrální, sarkastické, odvážné, bláznivé až k naprosto šíleným, usměvavým a střeštěným. Ke svému životu potřebuji kreativní náplň, jinak se ze mě stává mrzout a depresionista.

Jsem jaká jsem... JSEM NOXYS!