Můj svět

Jsem Noxys…

15.08.2017 14:59

Mnoho let, přibližně 8let se snažím zaškatulkovat do nějaké definice či pojmu, ať už je to náboženství, víra, styl oblékání apod. Zjišťuji, že se můžu snažit sebevíc, ale z každého odvětví mi vyhovuje něco. Z každého si beru jen to, co rezonuje s mou duší a dotváří mou esenci. Jsem člověk jako každý a přeci jiný. Mám velmi kreativní, ale stresovou práci. Musím být stále ve střehu, stále při smyslech. Naučila jsem se koncentraci, ale také telepatii. Stále analyzuji, vyhodnocuji situace a musím uvažovat dopředu. Po osmihodinovém pracovním nasazení jsem mnohdy vyčerpaná. Asi si říkáte, co dělám za šílenou práci. Řídím a dávám pozor na pár desítek malých lidí, kteří mě sice nepotřebují, ale já potrebuji je. Jsem učitelkou v mateřské školce. Moje práce mě zformovala do téhle podoby. Hodně mi dala i přes to, že mi mnoho bere…
Žiju se svým mužem a zatím máme jen dvě kočky a psa. Časem se naše chlupatá parta asi ještě zvětší, ale teď bych byla ráda, aby se rozrostla ta člověčí část. 

Kolo roku se točí rychle a proto už jsme spolu s mužem deset let a z toho dva roky svoji. Za ty roky co žiju, se stále měním, za den změním mnohokrát svůj úhel pohledu a tisíckrát svou náladu. Moje nálady jsou od temně melancholických, zadumaných, přes plačtivé, neutrální, sarkastické, odvážné, bláznivé až k naprosto šíleným, usměvavým a střeštěným. Ke svému životu potřebuji kreativní náplň, jinak se ze mě stává mrzout a depresionista.

Jsem jaká jsem… JSEM NOXYS!

Spojení se svým já

15.08.2017 14:58

Hledáte vlastní cestu? Jediná cesta jak ji najít je hledat uvnitř sebe…

Začněte tím, že si určíte, co považujete za krásné, a budete to vyhledávat. Velmi často používám slovo „krásné“, ale ve skutečnosti myslím něco hluboko uvnitř, co těší mé já. Vyhledávejte krásné věci, vytvářejte situace, které jsou příjemné a nějakým způsobem užitečné pro vaše nitro. Já miluji folkovou hudbu, proto ji poslouchám, obklopuji se jí a ona mě povznáší. Najděte takovou věc, uvědomte si co pro vás taková věc znamená, co vás povznáší a pak o to usilujte. Zjistěte, co vám dává pocit spojení se sebou a vytvořte si z toho rituál. Některé věci začnete dělat instinktivně, protože jsou pro vás přirozené nebo z nich máte dobrý pocit- jako já z poslechu hudby. Pak si uvědomíte, jak důležité tyhle věci jsou a začnete je provozovat úmyslně, s touhou a cílem. Pak jsou tu věci, které jsme ještě nezkusili a o kterých sníme. Takové, nad kterými dny, týdny a měsíce přemýšlíme a když je zrealizujeme dodají nám energii a dobrý pocit na mnoho dní dopředu. I takové sny jsou potřeba, pro ně dýcháme a jsou kořením našeho života. Proto se obracejte do svého nitra, bilancujte co je pro vás dobré a co špatné. Dělejte jen minimum věcí, do kterých se musíte nutit. 

Neexistuje žádná záruka, že budete přesně znát svou cestu, ale uvidíte vždy trochu víc, možná i za zatáčku a na rozcestích budete vědět, kým jste a kam chcete dojít. Proto pro vás bude jednodušší zvolit další cíle. 

Je potřeba si stanovovat dlouhodobé cíle, ale v zájmu zachování zdravého rozumu je vhodné si stanovovat i krátkodobé cíle, jako například jet o víkendu na výlet, doháčkovat svetr nebo jít do kina. Nejvíc mi v tomto pomáhají seznamy, kam si píšu i zdánlivě drobné úkoly, abych je pak s velkým zadostiučiněním mohla odškrtnout. 

Další mou radou je a není ta myšlenka úplně z mé hlavy! Dělejte si schůzky samy se sebou… Tuto myšlenku mám z knihy Umělcova cesta, kterou vřele doporučuji. Jednou týdně si udělejte schůzku se sebou. Měla by být, alespoň hodinová. Můžete jít sportovat, na masáž, výstavu či na kafe. Nebo se jen posadit do parku a číst si. Ale vyhradit si chvíli jen pro sebe, kdy si čas i náplň organizujete sami.

Dalším bodem na vlastní cestě je hledání spirituality a tím není myšleno jen náboženství, ale celkový pohled na svět. Napište si seznam věcí, které jsou pro vás posvátné. Může to být nedělní mše, čaj o páté či bleděmodré šaty po babičce. Napište si k čemu vzhlížíme a čemu věříte… Stačí pár bodů, papír si posléze schovejte a uložte na nějaké místo, kde na něj nenarazí nikdo cizí. Za tři měsíce (dejte si upomínku do mobilu či diáře) vytáhněte onen list a překontrolujte zda se věci nezměnili, případně můžete dopsat něco dalšího. Takto postupujte celý rok a uvidíte, zda si stojíte stále za tím samým, nebo se vaše spiritualita vyvíjí. 

Mnoho lidí si dlaždí vlastní cestu, pečují o svou spiritualitu, umí se rozhodovat a hledat krásu ve všem kolem sebe. Upřímně zdá se, že takový lidé jsou nejšťastnější na světě, ale i přílišná hlava v oblacích není to správné. Proto hledejte střed… Rozhodující je, že nikdo nemusí praktikovat spiritualitu, aby byl dobrým člověkem. Jsme tak dobří, jak si připadáme samy sobě. Nenechte, aby vás a vaši cestu někdo soudil. Každý si musí ujasnit co je pro něj dobré a co mu funguje. Často se necháme ovlivňovat veřejným míněním a děláme věci, abychom se zavděčili ostatním, ale pak naše já, není šťastné.

Poslední radou je pokora, víra a vděčnost. Buďte vděční i za zdánlivé drobnosti, užívejte si krásné okamžiky do posledních vteřin. V pokoře přijímejte věci špatné, protože i ty patří k životu a mají nás něco naučit. Věřte ve své vnitřní já a buďte svou budoucností. Vaše intuice vás povede i když se vám bude zdát, že jste ztracení…

Úplněk 7.8.2017

07.08.2017 15:00

Krásný úplněk ☻

#noxys #witchcraft #goddess #bohyne #stones #mybook #lenormand #futhark 

Novinky z mého světa

02.08.2017 15:02

Tak jsem zase tady. Už mám po dovolené, takže chodím do práce, každou chvíli jsem slaměná vdova a užívám si vesnický život.  Venku jsou vedra k padnutí, snažím se vyhledávat stíny a chladit se. 

Poslední dobou mě začal zlobit telefon. Měla jsem ho dva roky a sloužil skvěle, proto jsem opět sáhla po Lenovo, tentokrát je ale trochu vymakanější- skvělý foťák, velkou RAM a krásný velký display. Koupila jsem ho ve slevě, čímž se uklidňuji, jinak bych si ho jistojistě vyčítala…

Vesnice mi vyhovuje a uklidňuje mě, naopak cesty do práce a práce samotná mě stresuje. Tento týden je manžel pryč a já měla vždy popojet autem k vlaku, pak jet až do Prahy a to samé odpoledne zpět. Celkem pohodička, kdyby nebyla od 1. do 3. 8 plánovaná výluka, takže jezdím autem až do Prahy a to je pro mě zkouška smyslů a postřehu. Vysokorychlostní silnice mě děsí , ale zvládla jsem to! Já i auto jsme v pořádku doma, sedím na zápraží, piji čaj a užívám si konečně klidu.  Posezením venku je skvělé, to mi v bytě rozhodně scházelo. Takže v každou možnou chvilku vysedávám venku, obložím se jídlem, pitím a relaxuji. 

Montík je typický gaučivý povaleč. Za ty tři roky v bytě si zvakl na pohodlí a teď je pod jeho úroveň spát venku. 

Kočky už chodí taky ven, mám o ně strach a musí se toho hodně naučit, ale užívají si to!


Já se pomalu rozloučím a jdu si číst. Čtu Dceru čarodějnice od Pauly Brackston a za mě spokojenost 

Děkuji za přízeň a budu se těšit na další návštěvu ♥

PS: fotky foceny novým mobilem a můj povzdech zde je napsaný v aplikaci WordPress, protože je to pohodlnější než počítač…

Lughnasad 2017

01.08.2017 15:04

Milá bohyně celého mého světa,

doufam, že tě nerozezlím a nebude se mnou veta.

Prosím tě, má milá bohyně,

bys mou cestu upředla bezchybně.

A pokud přece jen bude mít chybičky,

Dej mi prosím sílu na všecky.

Jsem jaká jsem a to dobře víš,

Ctím tě a toužím dostat se k tobě blíž.

Klaním se tobě a přírodu chráním,

Nebudu předstírat, že vždycky to umím.

Snažím se velice i kvůli sobě,

Abych snad jednou usedla k tobě.

Luna i Slunce bloudí tvým nebem,

A já tu na zemi píšu svým perem.

Perem fialovým píšu osud svůj,

A ty mě na mé cestě prosím opatruj.

 

Umělecká schůzka v Mělníce

30.07.2017 15:05

Dlouho jsem žádnou uměleckou schůzku neměla a tak když jsme jeli s mužem v sobotu na nákup, zavezl mě do Kreativního obchodu. Adresu jsem si našla na internetu a čekala jsem klasický obchůdek. Velice mě to tedy překvapilo, protože ho paní měla doma v rodinném domě v předsíni,  výběr korálků celkem ušel, překvapil mě ale velký výběr přízí za celkem rozumné ceny. Koupila jsem si jen čtyři klubíčka, protože klubíček mám doma hodně. Když budu něco potřebovat rychle, zajdu tam... nicméně je pro mě stále pohodlnější volbou objednávka z internetu. Minulý týden jsem si jeden takový balíček objednala z https://www.mojegalanterka.cz

Tady je fotka nákupu z Mělníka 

A tady nákup z internetového obchodu https://www.mojegalanterka.cz

Háčkování ze zbytků

29.07.2017 15:09

A zase háčkuji. Potřebuji klid, odpočinek a relaxaci. Mám skoro celou dovolenou za sebou a trochu se děsím, že zase půjdu do práce. Měla jsem teď tolik volného času, užívala jsem si každičký okamžik a teď už zase nebudu mít ani vteřinu na vypití teplého kafe či použití záchodu.

Nebudu mít, ale černé myšlenky, ještě mám před sebou dva celé dny. A hodlám si je užít ♥

Hluboká noc, celým domem se rozpíná tma a ticho, které ruší jen poklidné oddechování manžela po boku a tichoulinké předení kočky na mé peřině. Já ještě nespím a snažím se utřídit si myšlenky, protože jsme zase nepsala ranní stránky, nedala jsem si ani odpolední kafe a mám chuť na sladké. Všechno mě bolí, ale představa neúspěchu mě bolí ze všeho nejvíc… na duši…

Dovolenou jsem prožila v klidu v novém baráčku. Uklízela jsem, třídila věci, vybalovala krabice, drhla, leštila, umývala a prala. To vše jsem prokládala háčkováním a sledováním Sexu ve městě, protože tak dobře znám hlasy hlavních hrdinek, že na to nemusím ani koukat, stačí poslouchat. Uklízela jsem si také v korálkách a v přízích. Zjistila jsem totiž, že mám pár desítek mini klubíček zbytečků, kterých mi bylo líto vyhodit. Kdysi jsem si řekla, že až jich nashromáždím hodně, uháčkuji z nich pestrovarevnou VĚC !? Nevěděla jsem co, říkala jsem si že snad na taštičce či kabelce nebude ta pestrobarevná bláznivost vadit. Ale nakonec je z toho mandala, na které budu meditovat a která bude sloužit jako sedák. Je krásná, barevná a časem se může rozrůstat jako předložka k posteli či koberec, působí na mě jako zářič pozitivní energie a jsem z ní doslova nadšená. A vzhledem k tomu, že jsme do ní uháčkovala tolik informací, pohladí po duši, uhladí nerovnosti, pomůže harmonizovat a dodá trochu barvy do všedních šedých dnů… 

Fotka uživatele Edita Noxys Burianová.

 

Narozeniny

17.07.2017 15:44

Zapoměla jsem, že můj web slaví 16. července 2016 již TŘETÍ NAROZENINY !!!

Mám pocit, že to je jen pár týdnů, co jsem si založila stránky. Hodně se toho změnilo (nemyslím jen vzhled). Můj život dělá kotrmelce, ale dokud mám o čem psát a dokud mám odvahu se s vámi dělit o své myšlenky, budu v tom pokračovat…

Takže děkuji, že jste tu se mnou a já ve statistikách návštěvnosti vidím, že pár lidí mé stránky čte a také vím, že se někteří vrací pravidelně ☺

Jsem za to moc ráda ☺ Moc vám všem děkuji a zachovejte mi přízeň i do dalších let…

Beltine 2017

01.05.2017 15:28

Tak jsem zase zpět a přináším vám takový malý vhled do mého Beltinu, který jsem strávila s manželem a také v pohodlí domova. Celý den jsem háčkovala, koukala na filmy a poslouchala hudbu. Po obědě jsem usnula a probudila jsem se před šestou. Nechtělo se mi vstávat ani koukat na svět, ale odhodlala jsem se a šli jsme se projít na hradby. Procházka se vydařila, viděli jsme zažehnutí velkého ohně, na který bych se dokázala koukat dlouho. Kdyby ale okolní lidé netleskali a nevýskali radostí, při zapálení figuríny čarodějnice. V tu chvíli jsem si připadala strašně a potřebovala jsem si chvilku oddychnout. Poslala jsem manžela ke stánku s občerstvením a poklekla jsme v kolenou. Jen jsem si opakovala, že tohle není pro mě… Raději jsme se sbalili a procházkou šli zase domů. Celou dobu jsem plánovali naší budoucnost a mě se ulevilo. Vrátila jsem se do svých kolejí a bylo mi hezky. Domů jsem si přinesli i večeři a po jídle jsem si udělala můj malý rituál na stole.

Pustila jsem si hudbu, zapálila svíčku a vytáhla jsem karty. Při přípravě rituálu mi vypadly na stůl i runy. Bylo to příjemné, uvolněné a klidné. Bylo to právě to co jsem potřebovala… Vše jsem zapila medovinou a šla do postele…

 

Novinky duben 2017

14.04.2017 15:32

Ahoj jsem tu zase zpátky ♥ Máme ve školce velikonoční prázdniny. Já velikonoce neslavím, ale to volno je skvělé! Dělala jsem jarní úklid a narazila na tašku plnou merino vlny. Vytáhla jsem tedy i plstící jehly a pustila se do toho. Už dlouho jsem měla v hlavě pár nápadů a teď došlo konečně na realizaci.

Přidávám fotky, které vydají za tisíc slov…

Záznamy: 21 - 30 ze 73
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>