Nový začátek

10.06.2019

Už rok jsem mámou úžasné holčičky. Obdivuji každý den, jak je skvělá (je to dost neobjektivní, já vím) a každý den se spolu učíme. Kolem nás je úžasný, fascinující svět, který skýtá mnohá překvapení. Neustále objevuje něco nového a baví ji ty i nejobyčejnější věci. Snažím se nahlížet na věci z jiné perspektivy, snažím se dívat na svět dětskýma očima.

Původně jsem učitelka z mateřské školky, ale i přes svou fundovanou znalost různým směrů pedagogiky, neumím vybrat jeden, který je podle mě správný. A tak si tvořím vlastní ♥

Líbí se mi Montessori, přestože jsem mnohdy líná máma, nechávám jí objevovat a dělat věci po svém. Rozvíjíme si fantasi. Ona zkoumá jak věci fungují a já zkoumám jak nejlépe pustí fleky od trávy, hlíny a jídla.

Další směr,který mě baví, je Waldorfská pedagogika. Líbí se mi důraz na umělecké a řemeslné činnosti, oduševnělé prostředí, oslavy svátku a v neposlední řadě výuka prožitkem. Z Freinetovské pedagogiky je to především svobodné vyjadřování myšlenek a citů a hlavně svobodné rozhodování.

Nejsem striktní zastánce ani jednoho stylu výchovy.

Dělám si to podle sebe, podle své dcery, podle pocitů a svědomí. Rozhodně to nedělám správně, ale dělám co můžu, abychom byly spokojené ♥