Mé karty

16.06.2019

Rozhodla jsem se vám ukázat karty, které vlastním... ♥

Ne se všemi pracuji, ale mám je ve své sbírce ☺

Můj nejstarší a nejpoužívanější Rider Waite Tarot ♥

Klasické obrázky, jasné symboly a v mém případě karty přesně do ruky (5,2x9cm). Preferuji menší velikost karet pro snadné míchání, snímání a další manipulaci. Nehledě na to, že karty nosím často i mimo domov a proto potřebuji, aby byly skladné do batůžku. Podle toho jak je sebou všude tahám také vypadá můj balíček. Jednou politý, odření, ohmataný a s popisky... ♥

Další karty které vlastním dlouho, ale vlastně jsem je nikdy nepoužívala. Tarotové karty nakreslené Colinem Howardem a jsou z dárkové kazety TAROT & jiné způsoby, jak předvídat budoucnost.

Další karty u kterých se mi obzvlášť líbí jejich obrázkové zpracování... Kočičí Tarot

Také se mi u nich líbí dělení na Zemi, Oheň, Moře a Nebe. Jediné jejich mínus je zlacený kraj, který jim dává maličko punc kýčovitosti. Ale myslím, že časem se sedře ☺

Další karty, které mám obzvlášť ráda je Tarot of the Magical Forest, kde jsou místo lidí zvířata. Zajíci hlídají kalichy, lišky pentakly, kočky meče a žáby hole. Je tak zvláštní a v mnoha symbolech vychází z Rider Waite Tarot.

Další karty v mé sbírce nejsou tak úplně karty vykládací, ale jsou inspirativní. Jsou od české autorky Lucie Ernestové a mám je moc ráda. Celkově mi je tato autorka blízká a mám od ní i praporky, omalovánky a placky.

Klasiku, kterou asi zkusilo mnoho začínajících jsou mariášové karty... Nemám je tak dlouho, ale baví mě svou jednoduchostí a jasnými korespondencemi.

Další je Lenormand. Jeden soubor mám od Evy Klimešové, knížka je fajn, ale zpracování karet mi tak úplně nesedí.

Další je Mystická Lenormand, kterou jsem si pořídila před nedávnem, takže s ní zatím nemám žádné zkušenosti, ale líbí se mi mnohem víc, než předešlé zmiňované.

Dalším tarotovým souborem je Tarot of the Pagen Cat, který se mi líbí svým grafickým zpracováním, ale také jsem ho moc neosahala. Čeká na svůj čas... Ten co mám, je sympatický svým malým provedením, které u karet preferuji.

V neposlední řadě je to hra KŘÍŽOVKA, kterou ale také používám jako divinační pomůcku. Taháním jednotlivých písmen nebo rozhozením po podložce...

Další netradiční jsou STORY CUBES, které ráda používám na komunikaci s dětmi, ale někdy jako divinační pomůcku.

A posledními "kartami" jsou moje mandaly, které jsou vytvořené počítačovou grafikou, vytištěné a zalaminované. Používám je k vizualizacím a také jako podklady (mřížky) pro minerály.

PS: doufám, že svou sbírku zase brzy rozšířím...