Kojím, kojíš ?

08.05.2018

Než jsem porodila, říkala jsem si, že bych moc ráda plně kojila. Vždyť všude se dočtete, jak je kojení to nejlepší co miminkům můžete dát. Jenže! Po náročném a dlouhém porodu, ukončeném císařský řezem, ležení na JIP, čtyři dny bez jídla, jen voda, čaj a hroznový cukr zapříčinili, že mléko se začalo tvořit až později a já se mohla na hlavu třeba postavit, ale bez umělého mléka by má dcera trpěla hlady a nepustili by nás z porodnice, protože po porodu zhubla víc než 14% porodní váhy. Narodila se s váhou 3130g a z porodnice nás pouštěli s příkrmem a váhou 2710g. Ale jak jsem začala zase normálně jíst, doma klid a pohoda, mléko se začalo dělat a teď teče a teče. Příkrm pro jistotu dáváme ještě na noc, ale za týden se dojedla až nad porodní váhu a já jásám, jak nám hezky přibývá.

Co mi pomáhá ?
Melta- jednoznačně! Po té mléko teče, že nestíhám měnit vložky v podprsence.
Kojící čaje - Leros Baby pro kojící matky, Teekane- světle modrá krabička, fenyklový čaj,
Zjistila jsem, že všechny kojící polštáře, normální polštáře a další podpěry při kojení jsou na nic, mimčo nejlépe padne do mého klína, má ideálně hlavičku na jednom stehně, zadeček v prohlubni mezi stehny a nožičky maličko zvednuté na stehno druhé. Jedinou podpěrou jsou polštáře za mými zády, aby se mi pohodlně sedělo, kojím průměrné 35-40minut.
Kojící korále jí zatím nezajímají, ale to časem přijde.

Závěrem... Pokud máte podobný problém, mléko se z nějakého důvodu netvoří, je ho málo, není vám příjemné kojit, bolí vás to, mimčo pláče i po hodině kojení hlady, usíná při kojení apod. Nedělejte si s tím hlavu! Umělé mléko existuje! Není to ideální, ale miminko to zvládne, imunitní systém si stejně vybuduje, dostane vše co potřebuje a hlavně! To nejdůležitější, že bude spokojené. A pokud je spokojené vaše dítě, budete spokojená i vy ;)